Uzaktan izleme ve iletişim için hepsi bir arada sesli-görsel cihaz

Axis Communications, güçlü video, iki yönlü ses, işlem yapılabilir analizler ve LED göstergelerini bir araya getiren çok amaçlı bir dome kamera geliştirdi.

Axis Communications, güçlü video, iki yönlü ses, işlem yapılabilir analizler ve LED göstergeleri bir araya getiren çok amaçlı bir dome kamera duyurdu. Bu cihaz, güvenlik, emniyet ve operasyonel verimliliği artırmaya yardımcı oluken, personel kaynaklarını proaktif gözetimle optimize etmeyi mümkün kılıyor. Örneğin, sağlık ortamlarında hastaları uzaktan gözlemlemek için aktif olarak ya da perakende ortamlarında şüpheli davranışları uzaktan tespit ederek yanıtlamak için kullanılabiliyor. 

AXIS Q9307-LV Dome Kameralar, hastalarda öksürme nöbeti ve stresli ses gibi durumlara özel ek bir işitsel boyut eklenerek, aktif olay ve durum yönetimlerine eşsis bir çözüm sunuyor ve uzaktan izleme ve iletişim için mükemmel bir uygulama olan AXIS Live Privacy Shield ile faaliyetleri aynı anda gizliliği koruyarak takip etmeyi mümkün kılıyor. Ayrıca, LED göstergeleri ve Ses LED’i içeren bu ürün, kameranın kayıt yaptığını veya sesin kullanıldığını net bir şekilde görmeyi sağlıyor.

Değişik ışık koşullarında keskin 5 MP görüntü kalitesi sunan Lightfinder 2.0, Forensic WDR, OptimizedIR teknolojileri, dört adet dahili mikrofon, yankı önleme ve dahili bir hoparlör de içeren bu hepsi bir arada sesli-görsel cihaz mükemmel gürültü bastırma ile sesin uzaktaki yerlerden bile kolayca iletilip alınmasını sağlayan iki yönlü sesli iletişim sunuyor.

Bu çok amaçlı dome kamera, tek bir cihazla video, ses analitiği ve kolay kurulum sunarken maliyetler açısından verimli bir çözüm sağlıyor. Donanım tabanlı bir siber güvenlik platformu olanAxis Edge Vault’la cihazı korurken, hassas bilgileri izinsiz erişimden koruyor ve saldırı direnci sayesinde plastic aksamlar bozulmadan günlük kimyasal deterjanlarla silme işlemlerine dayanabiliyor.

Özellikler:

  • İki yönlü sesli 5 MP video
  • Önceden yüklenmiş ses ve video analitiği
  • Gizliliği koruyarak uzaktan izleme
  • Kimyasal silme işlemlerine dayanıklı
  • Maliyet verimli hepsi bir arada cihaz

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x